Blog Roberta Węgrzyna

Co jest maskotką Unii Europejskiej?

Na takie oraz wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Swoich przedstawicieli na konkurs wysłały następujące szkoły z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego: I LO im. Henryka Sienkiewicza, II LO im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół nr 3 oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.
- Wszyscy jesteście zwycięzcami tego konkursu, bo zdecydowaliście się wziąć w nim udział – powiedział na powitanie uczestników Ryszard Więcek, dyrektor I LO, gdzie organizowany był konkurs.
Rywalizacja rozpoczęła się od testu składającego się z 30 pytań. Jak się okazało młodzież jest obeznana z zagadnieniami Unii Europejskiej, gdyż pierwsi uczniowie kończyli wypełnianie testu już po kilkunastu minutach.
Niemało emocji przyniósł drugi etap konkursu. Dostało się do niego sześcioro uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów w teście. Odbył się on w formie quizu, podczas którego uczniowie wyznaczali siebie nawzajem do odpowiedzi, podobnie jak ma to miejsce w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Lesław Góral (II LO);
II miejsce: Katarzyna Rurańska (I LO)
III miejsce: Magdalena Maj (I LO)
IV miejsce: Mateusz Komander (I LO)
V miejsce: Beata Koprowska (II LO)
VI miejsce: Magdalena Schmidtko (I LO)

Pierwsze trzy osoby pojadą na ufundowaną przez europosłankę Danutę Jazłowiecką wycieczkę do Brukseli. Do ogłoszenia wyników niespodzianką pozostawała czwarta nagroda, o którą zatroszczył się profesor Jerzy Buzek – przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Z dużym zaskoczeniem i radością laureat pierwszego wyróżnienia przyjął nagrodę, którą również okazała się być wycieczka do Brukseli.
Współorganizator konkursu, poseł Robert Węgrzyn, pragnie podziękować wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu, a także europoseł Danucie Jazłowieckiej i profesorowi Buzkowi za ufundowanie głównych nagród.

Nikt jeszcze nie skomentował wpisu... Bądź pierwszy!

Skomentuj wpis

 

— wymagane *

— wymagane *