Blog Roberta Węgrzyna

Poseł PO zapłacił karierą za rubaszny dowcip. Ale i tak wystartuje

Krajowy sąd koleżeński PO podtrzymał decyzję o wykluczeniu z PO posła Roberta Węgrzyna m.in. za wypowiedź o homoseksualistach – poinformowała dziennikarzy przewodnicząca sądu Katarzyna Matusik-Lipiec.
Decyzję o wykluczeniu podjął w marcu opolski sąd partyjny PO, argumentując, że Węgrzyn działa na szkodę partii. Węgrzyn odwołał się, ale krajowy sąd koleżeński podtrzymał w poniedziałek decyzję sądu regionalnego. Poniedziałkowe orzeczenie sądu partyjnego jest ostateczne.W lutym w TVN24 pokazano, jak Węgrzyn, odpowiadając na pytanie dotyczące legalizacji związków homoseksualnych, powiedział: „Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył”. Dodał: „Natura ludzka i człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim zgodnie z naturą właśnie, to jest pogwałcenie praw natury”. Dopytywany o tych, którzy „chcą inaczej”, odparł: „To jest jego problem, ale niech się z tym nie obnosi”.

Później Węgrzyn mówił, że jeśli zarząd krajowy nie umieści go na liście wyborczej partii, będzie to oznaczać, iż środowiska homoseksualne mają w niej „większe wpływy”.

Poinformował, że i tak wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych – nie chciał zdradzić, z jakiego komitetu ani czy chce zostać posłem czy senatorem.

Źródło: INTERIA.PL za PAP

Nikt jeszcze nie skomentował wpisu... Bądź pierwszy!

Skomentuj wpis

 

— wymagane *

— wymagane *