Blog Roberta Węgrzyna

Stać nas na więcej

Przybędzie dobrze płatnych miejsc pacy
Pod moimi rządami w Kędzierzynie-Koźlu powstaną nowe miejsca pracy. Wiem, jak pozyskać inwestorów i temu zadaniu jako prezydent poświęcę najwięcej energii, ponieważ bogactwo miasta można mierzyć tylko zamożnością jego mieszkańców, a ta możliwa jest tylko dzięki pracy.

Gospodarka przede wszystkim
Pod moimi rządami miejscowi przedsiębiorcy zwiększający zatrudnienie będą mogli liczyć na realne ulgi podatkowe. Cała polityka finansowa gminy zostanie podporządkowana zasadzie: po pierwsze, po drugie i po trzecie: Gospodarka.

Zgoda między prezydentem a radnymi
Jako prezydent Kędzierzyna-Koźla będę prowadził remonty dróg i chodników systematycznie przez cztery lata, a nie tylko na kilka miesięcy przed wyborami. Będą one prowadzone na każdym osiedlu, gdyż połowę budżetu na inwestycje oddam do wyłącznej dyspozycji radnych, by każdy mógł zadbać o potrzeby tej części miasta, z którą jest związany. To zniweluje do minimum potencjalne konflikty między radnymi a prezydentem, które od lat targają naszym miastem.

Tańsze ogrzewanie mieszkań
Jako prezydent doprowadzę do budowy zakładu utylizacji odpadów komunalnych i osadów ściekowych, w którym będzie produkowana tania energia cieplna na potrzeby mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Zakład taki chce u nas przy wsparciu funduszy europejskich stworzyć renomowana firma. Gminy nie będzie to kosztować ani grosza, a mieszkańcy skorzystają na niższych rachunkach za energię cieplną.

Unia nam pomoże
Kędzierzyn-Koźle potrzebuje szeroko rozumianej modernizacji, która jako prezydent gwarantuję dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Znam odpowiednich ludzi we władzach województwa i rządzie, od których zależy na jak wielkie wsparcie możemy liczyć. Gwarantuję, że jako prezydent pozyskam dla miasta najwięcej zewnętrznych dotacji w historii, które zostaną wydane m.in. na innowacyjne technologie, w tym wspomniany zakład utylizacji odpadów, tanie oświetlenie ledowe ulic i instytucji należących do gminy, budowę poprawiającego komunikację wiaduktu nad torami kolejowymi między aleją lisa a ulicą Bema.

Będzie gdzie wypocząć
Jako prezydent Kędzierzyna-Koźla doprowadzę do budowy wielofunkcyjnego basenu, który latem będzie służył jako otwarte kąpielisko, a w pozostałych miesiącach dzięki rozsuwanym kurtynom stanie się drugą krytą pływalnią. Zadbam też o to, by Koźle i Sławięcice połączyła jednolita ścieżka rowerowa a miłośnicy rozrywki mieli szerszą niż dotąd ofertę ze strony miasta.

Wygodniejsze podróżowanie
Pod moimi rządami wszystkie główne drogi w mieście trafiające do remontu będą otrzymywały nawierzchnię betonową, jako wielokrotnie trwalszą od tradycyjnego asfaltu. Dzięki temu w kilka lat skończy się jeżdżenie po dziurawych ulicach. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zostaną zainstalowane poprawiające komfort i bezpieczeństwo liczniki pokazujące za ile sekund ponownie włączy się zielone światło.

Nikt jeszcze nie skomentował wpisu... Bądź pierwszy!

Skomentuj wpis

 

— wymagane *

— wymagane *